Radyoloji

Radyoloji

RADYOLOJİ 

Radyoloji bölümünde tanısal tüm radyolojik işlemler en gelişmiş radyolojik cihazlarla yapılmaktadır. Deneyimli doktorumuz idaresinde radyoloji, mamografi, ultrasonografi ve renkli doppler, bilgisayarlı tomografi birimleri ile hizmet vermektedir. 

MAMOGRAFİ 

Meme kanseri kadınlarda ölüm oranı en yüksek kanser türüdür. Kadınların 70 yaşına kadar %13’ünde meme kanseri gelişme riski vardır. Kanserin kitle haline gelmesi birkaç yıl veya daha uzun sürebilir. Tümör erken dönemde herhangi bir şikayete neden olmayabilir. Eğer bu aşamada yakalanırsa tedavi şansı çok yüksektir. Tarama mamografisinin amacı, kitlenin hastanın veya muayene eden doktorun eline gelecek boyuta ulaşmadan yakalanmasıdır. 40 yaşından sonra her kadın yılda bir kez mamografi çektirmelidir. 

ULTRASONOGRAFİ (US) ve RENKLİ DOPPLER ULTRASONOGRAFİ 

Ultrasonografi radyolojik tanı yöntemleri arasında kolay ve hızlı uygulanabilir olması ve radyasyon içermemesi nedeniyle batın içi organlarının incelenmesinde ve gebelik takibinde ilk tercih edilen yöntemdir. 

Son yıllarda bu incelemelere katılan Renkli Doppler Ultrasonografi ile damar içindeki kanın akış yönü ve akım hızını saptanabilmekte damarlardaki darlık ve tıkanıklar izlenebilmektedir. Renkli Doppler Ultrasonografi damar lezyonlarının saptanmasında anjiografiden önce uygulanabilen bir yöntemdir.

Bölümdeki Doktorlarımız

Acil Durumlar

Tıbbi ihtiyacınız olduğu tüm durumlarda 7/24 arayabilirsiniz.

Çalışma Takvimi

Pazartesi-Cuma 08.00 – 17:00
Cumartesi 08.00 – 12.00 
Pazar : Kapalı