4.9
Zocdoc Overall Rating , based
on 7541 reviews.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli ve iyi yetişmiş sağlıklı nesiller yetiştirmek için çocuk sağlığına ve koruyucu hekimliğe yönelik öneri ve takipleri ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Çocuğunuzu hastalıklardan koruma yollarını göstermek ilk ve öncelikli hedefimiz olup hasta olan çocuklarınız için de özel olarak tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış polikliniklerimizde güler yüzlü hekim ve personellerimizin şefkatli yaklaşımı ile muayenesi yapılmakta ve gerekli tetkikler incelenerek yüksek oranda başarıyla tanı konulmaktadır. 
Yatarak tedavi olması gereken hastalarımız gerek yoğun bakımda gerekse serviste; konularında iyi yetişmiş hemşireler gözetiminde temiz ve lüks odalarımızda tedavisi yapılarak şifa ile evlerine gönderilmektedir. Hastalarımızla asla ilişkilerimiz koparılmamakta ve zaman zaman aranarak durumları hakkında bilgi alınmaktadır.

Çocuklarımızın memnuniyeti ve mutluluğu bizim memnuniyetimiz ve mutluluğumuzdur.

Bölümümüzün ün en önemli hedeflerinden biri de anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemini unutturmamaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı ‘Bebek Dostu Hastane’ kimliğimizle tüm bebeklerimizin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba göstermektedir. Ayrıca, tüm yenidoğan bebeklerimizin fenilketonüri, hipotiroidi (topuk kanından zeka testi) taraması ve yenidoğan işitme testi taraması yapılmaktadır. Ayrıca bir aylık tüm bebeklerde kalça çıkığı ve iç organlarında değişken bozukluk olup olmadığına dair taramalar rutin olarak yapılmakta ve ileride tedavisi zor olan bazı hastalıkların erken teşhisi ile daha kolay yollarla tedavisi sağlanmaktadır. 

Bölümdeki Doktorlarımız

Acil Durumlar

Tıbbi ihtiyacınız olduğu tüm durumlarda 7/24 arayabilirsiniz.

Çalışma Takvimi

Pazartesi-Cuma 08.00 – 17:00
Cumartesi 08.00 – 12.00 
Pazar : Kapalı