Sağlık Turizmi

SAĞLIK TURİZMİ

Dünyada, ülkemizde ve Gazi Şehrimizde sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir değer olup çok önemli bir alternatif turizm çeşididir.

Türkiye’de sağlık sektöründe, son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirilmiştir. Yapılan bir dizi reform sayesinde sağlık sisteminin kalitesi ve verimliliği yükseltilmiştir. Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Türkiye coğrafi konumu, sahip olduğu sağlık kuruluşları, sektördeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile sağlık turizmi açısından bir çekim merkezidir. Hem tarihi ve kültürel zenginliği, hem de sağlık alanındaki gelişmişlik seviyesi ile Türkiye, dünyanın 10 gözde ülkesinin içinde yer almaktadır. Türkiye, ileri teknoloji kullanan ve fiyat avantajı sunan sağlık tesisleri ile sağlık turizminin parlayan yıldızıdır.

Sağlık için yapılan her türlü tedaviyi sağlık turizmi kapsamına almak gereklidir. Ancak; sağlık turizmi genel olarak 3 grupta incelenir.

1-Medikal Turizm
2-Termal Turizm
3-Geriatri ve Engelli Turizmi

HASTANEMİZDE SAĞLIK TURİZMİ HİZMETİ

Kurumumuzda birçok yabancı dilde yabancı hastalarımıza sağlık hizmeti verilebilmektedir. İngilizce, Almanca, Arapça, Farsça, Kürtçe ve Urdu dillerini konuşan hastalarımıza tıpkı kendi ülkelerinde hizmet alıyormuşçasına rahat ve çok daha konforlu bir hizmet sergilemek baş misyonumuzdur. Gerek Sağlık Turizmi (Sağlık Amaçlı Turizm) gerekse Turistin Sağlığı (Turizm için gelen ziyaretçilerin sağlık hizmetleri) konularında profesyonel ekibimizle sağlık hizmeti sunabilmekteyiz. Havalimanı transferinden, şehir turuna kadar birçok hizmet hastanemiz tarafından sağlanmaktadır.