Arşivler: Services

İnfertilite

Kısırlığın birçok nedeni vardır, ancak en yaygın olanı, yumurtalıkların düzenli olarak yumurta bırakmaması anlamına gelen yumurtlama bozukluğudur. Yumurtlama bozuklukları menopoz, polikistik over sendromu (PCOS), tiroid hastalığı ve diğer tıbbi durumlardan kaynaklanabilir.
Daha Fazla

Estetik ve Plastik Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi tüm vücut yüzeyinde deri derialtı ve kemikler etkileyen her türlü defektin (boşluğun) onarılmasına çalışır. Bunu yaparken temel kural hangi dokular kaybolduysa ona benzer dokularla onarım yapmaktır.Hastanemizde , Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ünitesi, multidisipliner ekip yaklaşımı ile gerek rekonstrüktif (onarım) ameliyatları gerekse estetik ameliyatları gerçekleştirmektedir.
Daha Fazla

Uzmanlaşmış Jinekoloji

Uzmanlaşmış jinekoloji, kadın üreme sistemi, hastalıkları, cerrahi ve doğum bakımı ile ilgilenen tıp dalıdır.Hem tıbbi hem de cerrahi yönü olan tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Kadın üreme sisteminin tüm hastalıklarının teşhisini, tedavisini ve önlenmesini kapsar.Alan ayrıca kısırlık, dış gebelik, düşükler ve pelvik organ prolapsusu gibi üreme ile ilgili durumların cerrahi tedavisini de içerir.
Daha Fazla

Kanser Cerrahisi

Kanser cerrahisi, çok fazla uzmanlık ve deneyim gerektiren karmaşık bir süreçtir. Hafife alınacak bir şey değilldir.Tüm kanser ameliyatlarının aynı olmadığını hatırlamak önemlidir. Örneğin, bazı kanserler tek başına ameliyatla alınabilirken, bazıları da kemoterapi veya radyasyon tedavisine ihtiyaç duyar.
Daha Fazla

CheckUp Hizmetleri

Check – up Nedir ?Sağlık sorunu olmayan bir kişinin, olası hastalıklarını, erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan; yaş genetik yapı ve çevresel faktörler dikkate alınarak, yapılan sağlık taraması check-up olarak tanımlanıyor. İleri evrelerde tedavisi zorlaşan sağlık sorunları hasta ve ailesi için yıpratıcı bir sürece yol açıyor. Özellikle genetik yatkınlığı (aile öyküsü) olan kişilerde yılda bir kez yapılan sağlık taraması ile erken teşhis ve ardından planlanan tedavi, hayat kurtarıcı olabilir.
Daha Fazla

Sağlık Turizmi

Tüm branşlarda hizmet veren hastanemizde , her şey hastaların sağlığı , rahatı ve konforu için dizayn edilmiştir. Tüm odalarda hemşire çağrı sistemi ile desteklenen her pozisyona ayarlanabilir otomatik kumandalı yataklar, refakatçi konforu düşünülerek hazırlanan açılabilir yatak-koltuk ,banyo-tuvalet, telefon, acil durum telefonu, kablolu televizyon yayını, mini buzdolabı, oda servisi, merkezi sistem klimalarıyla süit oda olanaklarıyla hastalara sağlıklı ve konforlu hizmet sunulmaktadır.
Daha Fazla

Diyabet Cerrahisi

Diyabet Cerrahisi Tip 2 Diyabet (Şeker Hastalığı) nedir? Tip 2 diyabet daha çok erişkinlerde görülen vücudun ürettiği insulini verimli kullanamaması sonucu kan şekeri yüksekliği ile seyreden kronik bir hastalıktır. Toplumun yaklaşık %10’unu diyabetlidir ve diyabetli hastaların %90’ını tip 2 diyabet oluşturur. Tip 2 diyabetli hastaların %25’i obezdir. Tip 1 Diyabet nedir? Tip 1 diyabet vücudumuzdaki […]
Daha Fazla

Obezite ve Metabolik Cerrahi

Obezite, vücudumuzda aşırı miktarda yağ birikmesidir. Bir başka tanımlama ise vücuda alınan enerjinin harcanandan daha fazla olması durumudur. Dünya Sağlık örgütü verilerine göre, 2017 yılı itibari ile dünyada yaklaşık 2 milyar kişi obezite ile mücadele etmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılı araştırmasına göre; ülkemizde her 5 kişiden birisi obez. Obezite oranları erkeklerde %15, kadınlarda ise %24 dür.
Daha Fazla