MİDE KANSERİ HASTASI HATEM’DE KAPALI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

MİDE KANSERİ HASTASI HATEM’DE KAPALI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

  • MİDE KANSERİ HASTASI HATEM’DE KAPALI AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Eklenme Tarih : 2019-07-18
1105 Görüntülenme

Gaziantep’te ikamet eden 63 yaşındaki mide kanseri hastası  Seydi Vakkas Yazar  ,Özel Hatem Hastanesi  Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Selçuk Arslan tarafından kapalı yöntemle uygulanan mide kanseri  ameliyatıyla  sağlığına kavuştu.

Kalp damarlarının 4’ünde tıkanıklık saptanan ve bypass ameliyatı olması gerektiğini öğrenen hasta; bu durumla birlikte yapılan tetkiklerde mide kanseri de olduğunu öğrendi.

Mide kanseri ameliyatını başarı ile gerçekleştiren Op. Dr. Selçuk Arslan ‘’Hastamız karın, göğüs, mide ağrıları nedeniyle hastaneye başvuruyor.  Tüm incelemeler sonunda Vakkas Bey’in mide kanseri olduğu tespit ediliyor. Kardiyoloji bölümünce yapılan muayene, tetkik ve anjiyo sonucunda ise by pass kararı veriliyor. By pass ameliyatı kalp damar cerrahisi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilip mide kanseri ameliyatı için tarafımıza yönlendiriliyor. Hastamızın kapalı yöntemle mide kanseri ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamızın patoloji raporları çok güzel çıktı. Cerrahi sınırlarımız temizdi ve çok sayıda lenf nodu temizledik, hiçbirinde metastaz yoktu. Bu arada hastamızın kalbide toparlandı. Kalp damar cerrahisi ve genel cerrahi tarafından 35 gün içerisinde yapılan 2 major ameliyatın ardından mide kanseri ameliyatının 6. Gününde taburcu edilen hastanın genel durumu iyi seyir ediyor’’dedi.

Sağlıklı bir şekilde taburcu olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Vakkas Yazar ‘’Hem kalp hastasıydım hem de mide kanseri olduğumu öğrendim. Birçok sağlık kuruluşuna mide kanseri ameliyatı için başvurdum. Ameliyatımı riskli gördükleri için ameliyat yapmaya taraftar olmadılar. Bunun üzerine internetten bir çok araştırma yaptık ve tavsiyeler doğrultusunda Dr. Selçuk Bey’e ulaştık ve ameliyat olmaya karar verdim. Yüzde 80 riskli görülen ameliyatım çok iyi geçti, ağrılarım yok ve kısa sürede ayağa kalkıp yürüyebildim. Beni sağlığıma kavuşturan başta Dr. Selçuk Bey olmak üzere desteklerini esirgemeyen Hatem Hastanesi çalışanlarına teşekkürü borç bilirim" diye konuştu.


Haber: Şeyma GÜNENÇ