HATEM HASTANESİNDE OBEZİTEYE CERRAHİ ÇÖZÜM

HATEM HASTANESİNDE OBEZİTEYE CERRAHİ ÇÖZÜM

  • HATEM HASTANESİNDE OBEZİTEYE CERRAHİ ÇÖZÜM
Eklenme Tarih : 2018-11-16
1721 Görüntülenme

Gaziantep’te çocukluğundan beri kilo veremeyen obezite hastası Erkan UTAR , Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Emin Yılmaz tarafından yapılan başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

139 kilo olan Erkan UTAR Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Genel Cerra için SLEEVE GASTREKTOMİ ameliyatı yapılmasına karar verildi.

Çocukluğundan beri  kilo sorunu yaşayan ve yaptığı diyetlere rağmen zayıflayamayan 32 yaşındaki, Erkan UTAR Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi , Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Emin Yılmaz’a başvurdu. Op. Dr. Yılmaz tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin ardından 139 kilo olan Erkan UTAR için SLEEVE GASTREKTOMİ ameliyatı yapıldı.

Ameliyatı başarılı şekilde gerçekleştirilen ve sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Erkan UTAR ‘Ameliyatım başarılı bir şekilde geçti ve hemen ayağa kalkıp yürüyebiliyorum. Artık kilolarımla vedalaşacağım için çok mutluyum. Ameliyatımı başarı ile uygulayan Op. Dr. Emin Yılmaz , obezite kliniği ekibine Özel Hatem Hastanesinin vermiş oldukları sağlık hizmetinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Obezite cerrahisinin , kişiye özgü uygulanan kalıcı ve en etkin tedavi şekli olduğunun altını çizen Op.Dr. Emin Yılmaz ‘ Tüp mide ameliyatları ameliyat süresi olarak kısa sürmesi, riskinin daha az olması, daha sonraki dönemde safra yolları ile ilgili girişimsel işlemlerinin (ERCP v.s) rahatlıkla yapılabilmesi ve hayat boyu vitamin kullanımı ihtiyacı olmaması nedeniyle en çok tercih edilen ameliyat yöntemidir' dedi.

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor. Hatem Hastanesi’nde 1 Eylül 2018 tarihinde Obezite ve Diyabet Cerrahisi Kliniği açıldı. 2 ay içerisinde 30 tane başarılı bir şekilde birçok cerrahi operasyon gerçekleştirilmiştir. Klinikte Genel Cerrahi Uzmanları Op.Dr. Emin YILMAZ ve Op.Dr. Bora ÜSTÜNSOY görev yapmakta olup Diyetisyen Saadet TAYŞİ ve Psikolog Elif BEYDAĞI’da obezite ve diyabet cerrahisi kliniği ekibinde yer almaktadırlar.