HATEM HASTANESİNDE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE FAZLA KİLOLARINDAN KURTULDU

HATEM HASTANESİNDE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE FAZLA KİLOLARINDAN KURTULDU

  • HATEM HASTANESİNDE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE FAZLA KİLOLARINDAN KURTULDU
Eklenme Tarih : 2018-11-16
606 Görüntülenme

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor.

Yıllarca kilo sorunu yaşayan ve yaptığı diyetlere rağmen zayıflayamayan 48 yaşındaki, Nusret YILDIZ, Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi , Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Emin Yılmaz’a başvurdu. Op. Dr. Yılmaz tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin ardından 120 kilo olan Nusret YILDIZ için SLEEVE GASTREKTOMİ(Tüp mide) ameliyatı yapılmasına karar verildi.

 

 Başarılı operasyon sonrası hem sağlığına hem de ideal kiloya kavuşacağı için mutlu olduğunu dile getiren Nusret YILDIZ,” Çocukluğumdan bu yana aşırı kiloluydum ve kilo vermek için çok uğraştım. Fazla kilolarımdan ötürü fiziksel ve psikolojik olarak çok etkileniyordum. Giydiğim kıyafetler içerisinde kendimi iyi hissetmiyordum. Obezite Cerrahisi hakkında araştırmalarda bulundum ve Op.Dr. Emin Yılmaz beyi tercih ettim. Ameliyatım başarılı bir şekilde geçti ve hemen ayağa kalkıp yürüyebiliyorum. Başarılı bir şekilde ameliyatımı gerçekleştiren Op. Dr. Emin Yılmaz sayesinde fazla kilolarımdan kurtulacağım ve sağlığıma kavuşacağım için mutluyum. Başta Op.Dr. Emin Yılmaz olmak üzere , Özel Hatem Hastanesinin vermiş oldukları sağlık hizmetinden dolayı ve güler yüzlü hastane personellerinden ötürü teşekkürü borç bilirim” dedi.

Obezite hastalığının son dönemlerde çok yaygın olduğun dikkat çeken Op.Dr. Emin Yılmaz’ Tüp mide ameliyatlarının bir safra kesesi ameliyatı kadar risk teşkil ettiğini ve hastaların hastanede 2 gün gibi kısa süre kalması ile obezite ameliyatları içerinde en çok tercih edilen ameliyat yöntemi olduğunu söyledi.

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor. Hatem Hastanesi’nde 1 Eylül 2018 tarihinde  Obezite ve Diyabet Cerrahisi Kliniği açıldı. 2 ay içerisinde  başarılı bir şekilde 30 tane cerrahi operasyon gerçekleştirilmiştir. Klinikte Genel Cerrahi Uzmanları Op.Dr. Emin YILMAZ ve  Op Dr A. Bora ÜSTÜNSOY  görev yapmakta olup Diyetisyen Saadet TAYŞİ ve  Psikolog Elif BEYDAĞI’da obezite ve diyabet cerrahisi kliniği ekibinde yer almaktadırlar.