TOST MÜHENDİSİ MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI OLDU

Gastronomi kenti Gaziantep’te sosyal medyada fenomen olan ve kentte tost mühendisi olarak bilinen tostçu Erol Sorgulu, fazla kilolarından kurtulmak için tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. 15 yıldır kilolarından şikayetçi olan 152 kilolu Sorgulu, yaptığı araştırmalar neticesinde Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi , Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Yılmaz tarafından başarılı bir şekilde  tüp mide ameliyatı oldu. Çevresinin yemek işleriyle uğraştığını ve bu nedenle aşırı kilo aldığını kaydeden Sorgulu, sosyal medyadan takip ettiği yemek hesaplarını takipten çıkardığını söyledi.

18 yaşından itibaren kilo almaya başladığını anlatan tost mühendisi Sorgulu, “Yaklaşık 15 yıldır kilolarla uğraşıyorum. 18 yaşından itibaren kilo almaya başladım. Yaklaşık 20 kere diyet yapıp, kilolar da verdim, ama verdiğim kiloları geri aldım. Yaklaşık 2 yıldır obezite yani  tüp mide ameliyatını internetten araştırdım. En sonunda Dr. Emin hocama ulaştım ve ameliyata karar verdim. Ameliyatım iyi geçti. Ameliyata 152 kilo girdim. Benim hedefim ilk etapta ikili rakamlara inmek. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Diyetisyenimizin öngördüğü şekilde beslenerek, Dr. Emin hocamın dediklerine uyarak, kilomun yüzde 40’ını bir yıl içinde vermek istiyorum” dedi.

Kilolarını verdikten sonra almamaya özen göstereceğini aktaran Sorgulu, “Benim çevrem hep yemekçi. Çevremin neredeyse yüzde 95’i kebapçı, tatlıcı, baklavacı, dürümcü. Haliyle bunları sosyal medya hesabımdan çıkardım. Onlara da duyurusunu yaptım. Gülü seven dikenine katlanır misali. Şu an yaşım 35. Benim 40 yaşıma kadar aşırı kilolarımı vermem lazım. 40 yaşından sonra da kiloları istesem de veremem. Gaziantep’teyiz aşırı yağlı yemekleri olan kent. Bu kiloyu da onlardan dolayı aldım zaten. Bir sosyal medya sayfam var. Oradan işletmelerin tanıtımını çekiyoruz. Bize de çekim esnasında duble hazırlıyorlar. Haliyle onu da yiyoruz. Yiyince de bu kiloları alıyoruz. Bundan sonra yine tanıtım yapacağız, ama biraz daha hafif yiyecekler yemeye özen göstereceğiz” diye konuştu.

Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi , Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Yılmaz da Sorgulu’nun sağlık durumu hakkında bilgi vererek, “Gastronomi şehrinde önemli işler yapan hastamızı ameliyat ettik. Tost mühendisi olarak da kendini kabullendirmiş, meşhur tostçu Erol, kilolarından şikâyet edince bize başvurdu. Biz de bütün imkanlarımızı seferber ederek, onun için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bütün tetkiklerini ve tahlillerini yaptırdık. İşlemlerini yaptırdıktan sonra ameliyat için engel olmadığını gördük. Bunun üzerine hastamızı ameliyata aldık. Gerçekten çok güzel bir ameliyat oldu. Ameliyattan sonra da hastamız sorunlu bir süreç geçirmedi. Hastamız 2’nci gününde yürümeye hareket etmeye başladı. Şu anda sıvılarını tüketmeye başladı. Hastamız belirli bir süre geçtikten sonra takriben 1 yıl boyunca mevcut kilosunun yüzde 50’sini vermiş olacak. Yurtiçi ve yurtdışından 1 buçuk yıllık süreç içerisinde birçok hastamız oldu. Bu süreçte yaklaşık 200 ameliyat yaptık. Hastalarımız hedeflediğimiz şekilde kilolarını verdi” diye konuştu.

Leave A Reply