Nöroloji

Polikliniğimizde nörolojik hastalıklar ile ilgili yapılan tüm tanı ve tedaviler son teknolojiyle donatılmış aletlerle yapılmaktadır. İşlem görüntüleri, gerektiğinde dijital ortamda kaydedilerek hastaların takiplerinde, muayene raporlarının hazırlanmasında ve arşivlenmesinde kullanılmaktadır. 

Baş ağrıları polikliniğimizin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Kliniğimizde başağrısı tanı ve tedavisi ilgili bölümlerin işbirliği ile sürdürülmektedir. Her türlü baş ağrısının tedavisi mümkün olmaktadır. Özellikle Migren kliniğimiz içinde başarılı olarak tedavi edilmektedir.

         Her yaşta sıklıkla karşımıza çıkan Vertigo olarak baş dönmelerinin tanı ve tedavisi için her türlü alt yapı ve birikim kliniğimizde mevcuttur. Tedavi başarılı olarak, gerektiğinde, ilgili bölümlerle koordine olarak gerçekleştirilmektedir.

         Baş ağrıları kadar sık görülen boyun ve bel ağrılarının tanı ve tedavisinde, kolaylıkla sonuç aldığımız tedavi yaklaşımlarımız ilgili bölümlerle birlikte başarı ile yürütülmektedir.

         Her yaşta görülebilen unutkanlık nedenleri ve tanıya yönelik testler ve görüntüleme yöntemleri hastanemizde uygulanmaktadır. Toplumda sık görülen Alzheimer hastalığının erken tanısı ve tedavisi başarı ile yürütülmektedir.

        Hareket bozukluklarından en sık görülenlerden Parkinson Hastalığı ve ayrıca tik bozuklukları, titremeler ve diğer hareket bozukluklarının tanısı takibi ve tedavisi de tecrübeli ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

        Son yıllarda sıklığı artan ve her türlü nörolojik yakınmaya neden olan (çift görme, uyuşma, felç gibi) demiyelinizan hastalıkların başında gelen Multiple Skleroz tanı ve tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

        Koma, beyin damar tıkanıklıkları, enfeksiyon ve kanamaları, sık tekrarlayan nöbetler gibi hasta yaşamını tehlikeye sokan ciddi durumlarda hastalarımızın takip ve tedavisi yoğun bakım ünitesinde ilgili bölümlerle birlikte sürdürülmektedir.

        Gündüz uykululuk hali, enerji eksikliği, yorgun uyanma, tedaviye yanıt vermeyen yüksek tansiyon, çeşitli damar hastalıkları, kilo verememe belirtileri ile ortaya çıkan uyku bozuklukları kliniğimizde uyku laboratuarında araştırılmakta, tanı ve tedavisi yapılmaktadır. 

        Kliniğimizde yer alan dijital Elektroensefalografi (EEG) ve video-EEG monitorizasyon cihazı ile epilepsiler ve diğer bayılmalar tanınabilmektedir.  Video-EEG monitorizasyon cihazı ile epilepsi tanı ve tedavisi  ve epilepsiye aday hastaların  nöbet odağı   tanınabilmektedir. Epilepsi dışında bayılmalara neden olan hastalıklar ilgili bölümlerle koordine olarak çözüme ulaştırılmaktadır.

       Kliniğimizde yer alan Elektronöromiyografi (EMG) cihazı ile çoğunlukla el ve ayak uyuşma şikayetleri ile ortaya çıkan nöropatileri, bel, boyun fıtığı sonucu oluşabilen ağrılı durumlar gibi kas ve sinir hastalıkları tanınabilmektedir. Tanı ve tedavisi için gerekli yapılacaklar alt yapımızla kısa zamanda sonuç alınmakta ve ilgili bölümlerle birlikte başarı ile yürütülmektedir.

       Kliniğimizde farklılık oluşturan bir tedavi yöntemi olarak Nöralterapi tekniği ile kronik (süreklilik gösteren) ağrı ve baş dönmesi (vertigo) tedavi edilmektedir. Nöralterapi uzun yıllardır bilinen, kanıtlanmış, güçlü ve iyileştirici olabilen modern tıbbi bir tedavidir, ehil ellerde yan etkisi yoktur. Bu yaşam kalitesini bozan, süreklilik gösteren hastalıklar, Nöralterapi tekniği ile tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

        Kraniyal tomografi (BT) ve magnetik rezonans (MR) görüntülemesi, ekokardiyografi (EKO), Karotis ve vertebral arter Doopler USG gibi tetkikler gerekli olan hastalarınıza uygulanmakta, alınan sonuçlar hastalarımızın takip ve tedavisine katkıda bulunmaktadır.     

NÖROLOJİ KLİNİĞİMİZDE TANI VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALIKLAR:          

Baş ağrıları,

Baş Dönmeleri (vertigo),

Bel ve Boyun ağrıları,

Alzheimer Hastalığı ve diğer bunama tipleri,

Parkinson Hastalığı ve  diğer hareket bozuklukları olan Tremor, Diskinezi, Distoni, Huzursuz Bacak Sendromu vs.

Demiyelinizan Hastalıklar olan Multiple Skleroz, Transvers Myelit vs.  

Serebrovasküler Hastalıkları ve diğer felç ile giden hastalıklar olan beyin damar tıkanıklığı, beyin kanamaları, serebral palsiler vs.

Epilepsi ve diğer bayılmalar,

Uyku Bozukluğu Hastalıkları olan Uyku Apne Sendrumu, Peryodik Bacak Haraket Bozukluğu, Narkolepsi, İnsonmia, Parasomnia vs.

Kas, sinir kavşağı ve sinir hastalıkları olan Miyopatiler, Myastenia Gravis, Nöropatiler, Guillein Barre Sendromu vs.

Bölümdeki Doktorlarımız

Acil Durumlar

Tıbbi ihtiyacınız olduğu tüm durumlarda 7/24 arayabilirsiniz.

Çalışma Takvimi

Pazartesi-Cuma 08.00 – 17:00
Cumartesi 08.00 – 12.00 
Pazar : Kapalı