KBB

K.B.B. (Kulak-Burun-Boğaz)

Polikliniklerimizde Kulak Burun Boğaz ile yapılan tüm tedaviler son teknolojiyle donatılmış aletlerle yapılmaktadır. İşlem görüntüleri, gerektiğinde dijital ortamda kaydedilerek hastaların takiplerinde, muayene raporlarının hazırlanmasında ve arşivlenmesinde kullanılmaktadır. 

Baş dönmesi şikayeti olan hastaların değerlendirilmesinde önemli bir yer tutan pozisyonel baş dönmesi hastalığının Manevra yöntemi ile tedavisi başarı ile uygulanmaktadır. 

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları tedavisi yeterli tecrübe ve bilgi deneyimine sahip doktorlar ve profesyonel sağlık personeli tarafından gerçekleştirilmektedir. Kulak ve burun cerrahisi ayrılarak konularında uzmanlaşmış farklı cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Burun içi eğriliği (deviasyon), bademcik, geniz eti, endoskopik sinüzit ameliyatı gibi standart cerrahilerin yanı sıra ileri endoskopik ameliyatlar, baş ve boyun bölgesi tümörlerinin ameliyatları ve bu ameliyatlarda oluşan kozmetik ve fonksiyonel kayıpların onarımına yönelik ameliyatlar, kulak zarı tamiri, kulak kireçlenmesi ve kulak iltihaplarına bağlı işitme kayıplarına yönelik ameliyatlar, ses hastalıklarına yönelik cerrahi müdahaleler ve fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları en güncel teknikler kullanılarak başarı ile gerçekleştirilmektedir. 


Ses ve konuşma bozukluğu şikayeti ile müracaat eden hastalarda endoskopik yöntemlerle ses tellerinin incelenmesini takiben stroboskopik incelemeyle ses kısıklığının nedeni saptanabilmektedir. 

Kulak Burun Boğaz Bölümlerinde tedavisi gerçekleştirilen hastalıklar;

– İşitme kayıpları, 
– Kulak enfeksiyonları, 
– Denge hastalıkları, 
– Baş dönmesi, 
– Çınlama gibi kulak hastalıkları. 
– Kronik sinüzit 
– Burun allerjileri, 
– Koku alma bozuklukları, 
– Burun kanamaları, 
– Burun tıkanıklığı 
– Tükrük Bezi Hastalıkları 
– Nazal polipozis gibi burun hastalıkları. 
– Gözyaşı bezi tıkanıklıkları gibi hastalıkları 
– Ses bozuklukları 
– Yutma problemleri 
– Gastroözefajiyal reflü gibi boğaz hastalıkları 
– Ağızdaki Kötü Kokular 
– Baş ve Boyundaki Kitleler

Bölümdeki Doktorlarımız

Acil Durumlar

Tıbbi ihtiyacınız olduğu tüm durumlarda 7/24 arayabilirsiniz.

Çalışma Takvimi

Pazartesi-Cuma 08.00 – 17:00
Cumartesi 08.00 – 12.00 
Pazar : Kapalı